از کجا شروع کردیم

چشمهامو که باز کردم همه جا بوی گلاب بود و گل، از باغ و مزرعه گرفته تا کارگاه و خونه. شب ها هم، همه جا بوی گل می داد و گلاب ، مثل صورت مامانم. بچگیم داشت سپری می شد و من بزرگ و بزرگتر شدم و زندگی با گلاب و عطر گل محمدی رنگ و بوی جذابی داشت. اونموقع ها گلاب مصرف خانگی و صنعتی داشت ، 40-50سال پیش و میگم بعضی وقت ها توی نذری شله زرد ماه رمضون ، توی حلوای مامان بزرگ ، توی بستنی اکبر مشتی و توی گز اصفهان ، شایدم توی شیرینی شکرچین .

من داشتم بزرگ میشدم با صنعتی که داشت روز به روز جای خودشو توی خونه های مردم باز میکرد تو تبلیغات تلویزیون ، توی عطرهای فرانسوی ، توی چای ژاپنی ها، کرم های لوکس، توی غذای درجه یک رستوران های پرآوازه شهر. گلاب ما به تمام این جاها رفته بود اما ما به یه نوآوری و یه خون تازه در رگ های این صنعت احتیاج داشتیم.

یه روز خیلی اتفاقی مکالمه مامانم که داشت میگفت دلیل شفافیت پوستم اینکه با گلاب اونو تمیز میکنم اما نه هر گلابی، ذهنمو درگیر کرد و هرروز جدی تر و جدی تر بهش فکر میکردم ایده ها تو ذهنم داشت جرقه میزد از اونجا فهمیدم که باید الگوی مصرف این محصولات رو عوض کنم و این شد هدف من ، تغییر فرهنگ مصرف محصولات طبیعی کشورم. ایده ها رو تبدیل کردم به یک طرح تحقیقاتی رفتم سراغ دانشگاه شهرستانمون تا باهم دیگه روی این ایده تحقیق کنیم ساعت ها و روزها طی شد مقالات معتبر خارجی و کتاب های قدیمی طب سنتی و مطالعه کردیم . ساعت ها تلاش و مشورت با متخصصین پوست و مو باعث شد تا خط تولید جدید با فرمولاسیون کاملا طبیعی را در کارخونمون توی شهر کامو از توابع کاشان تاسیس کنیم.

ما دقیقا هدفمون رو پیدا کرده بودیم و راه روشن و کلی خلاقیت جلوی روی ما باز شد. ما تونر طبیعی تولید کردیم برای انواع پوست ، حتی از مشابه خارجی هم بهتر و جامع تر . چون محصولات خارجی فقط تونر گلاب دارن و ما 5 مدل تونر تولید کردیم و به قول حافظ :

                                همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس                  که  ره مقصود دراز و من نو سفرم

ما این نوآوری رو مدیون چهره شفاف مادرمون و تجربه گرانبها و دست پینه بسته پدرمون هستیم و این محصول رو با تمام عشق و احترام تقدیم به مادران و دختران سرزمینمون میکنیم .باشد که دراین راه موفق باشیم و سربلند.

این بود سرآغاز داستان خانواده برند عارضی.

بازخوردها